Pasta do zębów dla alergika – alergiku czytaj skład!

posted in: Porady i wytyczne | 0

Alergiku czytaj skład. Zawsze i wszędzie. Nie ma znaczenia czy to chleb na śniadanie czy paracetamol na ból głowy. Czy sam kupujesz czy ktoś ci polecił. Nawet jeśli wcześniej zebrał wywiad, w którym zgłosiłeś alergie. Bo możesz się zdziwić tak jak u nas…

Młody poszedł z wizytą do przybytku zwanego gabinet stomatologiczny. Niestety zęby ma po mamusi – a więc mógł trafić lepiej 😉 Lekarz stwierdził oprócz suplementacji witaminy D wzmocnienie zębów pastą. Dostaliśmy próbkę w zastępczym pojemniku i ulotkę. I wszystko byłby dobrze gdyby nie fakt, że posmarowałam pastą bez czytania składu…

 

Pasta do zębów dla alergika?

Kilka minut po posmarowaniu malutką ilością Młody zaczął dusząco kaszleć, noc była mocno średnia, nawrót drapania i 2 dni problemów brzuszkowych. Zupełnie Pasta do zębów dla alergikatego nie wiązałam z pastą do momentu kiedy chciałam ją zamówić przez internet (posmarowałam mu ząbki tylko raz – no dobra, miałam podejrzenia). A tam… wielkie ostrzeżenie producenta aby nie dawać osobom uczulonym na nabiał bo UWAGA kazeina! Nie ukrywam, że ręce mi opadły do samej ziemi.

Tak więc mam nauczkę i was uczulam na przyszłość:

Pasta „GC MI Paste Plus” w składzie ma KAZEINĘ i NIE MOŻNA jej podawać osobom uczulonym na kazeinę (jest to białko mleka). Wygląd opakowania TUTAJ.

Czytajcie składy. Ja powoli wysiadam 🙂

 

Zdarzyło wam się kiedyś tak naciąć się na pastę/lek/cokolwiek innego i nawet nie przeszło wam przez myśl, że alergen może tam się znaleźć?

 

PS. W zamian kupię TAKĄ pastę („Junior”), skład ma bezpieczny choć straszny (PEG, beznoesan sodu…) chyba, że macie lepsze propozycje?