Witaj!

Blog ten powstał z kilku powodów. Jednak najważniejszym byłeś TY. Chciałam stworzyć miejsce gdzie alergik, celiak czy po prostu ktoś mający takie życzenie znajdzie najważniejsze wskazówki i pomoce jak radzić sobie z dietą i życiem jako „mogący trochę inaczej jeść”.

Może na początku nie do końca wierzyłeś, że dieta może pomóc przy AZS…

… albo przy chorobach immunologicznych…

… albo przy zaburzeniach glikemii.

 

Może zostałeś właśnie z diagnozą „celiakia”…

… albo „alergia”…

….u siebie lub u swoich najbliższych – i nie wiesz co dalej.

 

Z biegiem czasu pojawią się tutaj poradniki jak krok po kroku poradzić sobie z tymi problemami, od czego zacząć. Pokażę proste przepisy, proste SCHEMATY jak ogarnąć siebie i najbliższych kiedy stoi się na samym początku ścieżki alergika. Liczę, że osoby z większym „stażem” albo alergicy też znajdą coś tutaj ciekawego.

Kucharką nie jestem – ale jestem matką wiecznie stojącą przy garach (a są inne?). Dlatego też, chętnie podzielę się tym co udało mi się stworzyć. Czasami też wrzucę jadłospis, ciekawostki. Poszperam w publikacjach. Ale czasami też będzie to moja rodzinna odskocznia i wspomnę co nieco o moim Młodzieńcu.

 

Kim jestem?

Matką i żoną. Diagnostą Laboratoryjnym i Biotechnologiem. Mam uprawnienia doradcy żywieniowego. Szkolę kobiety ciężarne i przygotowujące się do niej. Jestem też naukowcem, dlatego jeśli będę przynudzać jakimiś „wytycznymi” to z góry przepraszam 🙂

 

Jeśli chcesz mi coś napisać, zapraszam!