Bezglutenowa ciastolina

posted in: Domowo | 0

Zbliżają się święta i wpadłam w szał szukania prezentów. Uwielbiam to robić, nawet jeśli mogę kupić tylko ułamek tego co mi się podoba. A już w ogóle największą radość sprawia mi szukanie prezentów dla Młodego. W te święta wypadnie mu akurat 2,5 roku więc wiek już słuszny. Wiąże się on również z rozgadaniem się i wbiciem w okres „ja to chce mamo kupiś mi to” poganiane „kupiś mi?”. W sumie nie ma co się rozdrabniać: „kupiś mi wśiśko?!”. Oglądam więc to „wśiśko” i wybieram co mogłoby się nadawać na zdobycie 10 minut względnego spokoju lub równie dobrej zabawy dla towarzysza Młodego.

play-doh-841826_1280
Chyba najpopularniejsza ciastolina 🙂 /obrazek z pixabay
Ciastolina dla każdego?

Jedną z takich rzeczy jest… ciastolina. Swego czasu robiłam różnego typu ciastoliny z domowych składników, jednak nie ukrywam, że zamarzyły mi się takie… kupne. Tak po prostu. Idziesz do sklepu i kupujesz. Niestety – najpopularniejsza Play-Doh ma ostrzeżenie o glutenie. Z jednej strony to miło, że producent pomyślał o takim ostrzeżeniu więc powinnam się raczej cieszyć. Jednak ilość akcesoriów, reklam i częstotliwości spotykania akurat tej marki sprawiło, że moje dziecięce marzenie musiało odejść na bok. Ciastolina jest na tyle „kłopotliwa”, że nawet jeśli ktoś ma tylko celiakię lub pokarmową nietolerancję pszenicy to istnieje zbyt duże ryzyko niedokładnego umycia rąk po zabawie. Lub dotykania ust podczas zabawy. Że nie wspomnę o próbach skosztowania „upieczonych” ciastolinowych babeczek 🙂 A kto chce siedzieć nad dzieckiem i w kółko powtarzać: uważaj, nie bierz do buzi…?

Dlatego też kiedy Młody przekroczył barierę „najpierw buzia potem ręka” czekałam tylko na jakąś okazję do zakupów. Okazja się zbliża więc zaczęłam poszukiwania… i mam! Ciastolina firmy SES ma informację, że jest bezglutenowa. Bingo! Zestawy nie wyglądają na takie „artystyczne” jak w przypadku Play-Doh, ale to nie powinno przeszkadzać jak wykorzysta się domowy asortyment 🙂

Ciastolinę MOŻNA KUPIĆ TUTAJ lub w Smyku.

/AKTUALIZACJA

Dobre dusze na grupie FB „Życie bez glutenu” doniosły, że na Allegro można kupić bezglutenową „Plastolinkę” LINK i LINK do sprzedawcy.

A także, że co jakiś czas bezglutenową ciastolinę można kupić w Lidlu. Dziękujemy!

Jak przetestuję, ups, Młody przetestuje 😉 to na pewno dam znać jak się lepi!